انواع رنگبندی هارد وسترن

انواع-رنگبندی-هارد-وسترن

یکی از برند های معروف و محبوب جهت خرید هارد اکسترنال و اینترنال , وسترن دیجیتال میباشد.زمانی که برای خرید هارد وسترن دیجیتال به یک فروشگاه مراجعه میکنید. بزرگترین چالشی که با آن مواجه میشوید انواع رنگبندی هارد وسترن میباشد و اینکه چه هاردی مناسب مصرف شما است !

انواع هارد وسترن

سه دلیل عمده در انواع رنگبندی هارد وسترن :

  • تبلیغات : پس از دیدن انواع رنگبندی هارد وسترن شما دنبال هارد مناسب خود می گردید,در این زمان شما از فروشنده ، سایت یا خود شرکت وسترن دیجیتال دنبال دلیل آن هستید,پس یکی از دلایل عمده صحبت تبلیغات میباشد که قبلا در سایت کانون بازیابی اطلاعات ، یوتیوب و غیره دلایل آن ذکر شده است.
  •  تنوع محصولات وسترن : اینکه شرکت وسترن یک هارد 1 ترابایت  را با چند رنگ مختلف نشان میدهد , بزرگی و متنوع بودن محصولات شرکت وسترن دیجیتال را به رخ میکشد.
  •  نوع نیاز مصرف مشتری : نوع مصرف شما از هارد نیز مهم میباشد , که بر اساس این 2 سوال مطرح است :  
  • هارد را برای چه کاری میخواهید ؟!
  • حجم مورد نیاز شما چقدر میباشد؟!
انواع هارد وسترن

رنگ سبز هارد وسترن دیجیتال : 

رنگ سبز همیشه رنگ کم مصرف , بی سروصدا و بهینه بودن را نشان می دهد,رنگ سبز که رنگ طبیعت میباشد تکنولوژی دوستدار طبیعت است , رنگ سبز به هیچ عنوان جهت کارهای پردازشی کاربرد ندارد, به دلیل داشتن سرعت پایین , سرعت اسپیندل موتور قابل تنظیم میباشد, برای مواقعی که شما به هارد نیاز ندارید سرعت چرخش پایین آمده و سروصدا کم میشود و برق توان مصرفی کمی نیز استفاده میکند, این نیز باعث افزایش طول عمر هارد میشود.

انواع هارد وسترن

رنگ قرمز هارد وسترن دیجیتال :

هارد قرمز وسترن دیجیتال که در سال 2012 به رنگین کمان وسترن اضافه شد,بیشترین کاربرد آن در شبکه طراحی شده است هارد قرمز وسترن دیجیتال میتواند به صورت شبانه روزی کار کند و هیچ عیب و ایرادی هم پیدا نکند, هارد قرمز وسترن  در هاردهای RAID و NAS بیشترین کاربرد را دارد سیستم NAS یک سیستم شبیه کیس اما بدون موس و کیبرد,درون خود هارد دارد و درون یک شبکه قابلیت Read & Write دیتا را دارا میباشد.

انواع هارد وسترن

رنگ بنفش هارد وسترن دیجیتال :

رنگ بنفش از نظر کاربرد شبیه رنگ قرمز میباشد,با این فرق که استحکام بیشتر و سرعت کمتری دارد و بیشتر جهت دوربین های مداربسته مانند DVR و NVR مورد استفاده قرار میگیرد. دوربین های مدار بسته جهت ضبط نیاز به هاردی درون خود دارد که شرکت وسترن دیجیتال برای این منظور2 مدل هارد بنفش وسترن را در نظر گرفته است:

  •  WD Purple تا 32 دوربین را ساپورت میکند.
  •   WD Purple NV تا 64 دوربین را ساپورت میکند.
انواع هارد وسترن

رنگ طلایی هارد وسترن دیجیتال :

بیشترین کاربرد رنگ طلایی هارد وسترن در دیتا سنتر های بزرگ طراحی شده است,مثلا شما زمانی که عبارتی را در یاهو سرچ میکنید در دیتا سنتر یاهو ذخیره میشود از فواید آن سرعت بالا ، اطمینان بیشتر ، کارکردن با دمای بیشتر از حد استاندارد میباشد.

انواع هارد وسترن

رنگ آبی هارد وسترن دیجیتال :

رنگ آبی رنگ اورجینال شرکت وسترن میباشد,یعنی قبل از رنگبندی هارد وسترن تمام هاردهای وسترن فقط به رنگ آبی موجود بود در هاردهای آبی جدید ,تراکم دیتا در یک نقطه بیشتر از هارد سبز میباشد, با این روش سرعت بیشتری در دسترسی به دیتا دارد.میتوان از آن به عنوان هارد اولیه بر خلاف هارد سبز که بیشتر جهت بک آپ یا هارد ثانویه مورد استفاده قرار میگیرد, استفاده شود.

انواع هارد وسترن

رنگ مشکی هارد وسترن دیجیتال :

رنگ مشکی نماد محصولات لوکس و پیشرفته میباشد امادر هارد وسترن بیشتر از این نمونه جهت کارهای محاسباتی و سرعتی مثل بازی مناسب هستند,در عمل , هارد معمولی مشکی با هاردهای رده بالای آبی برابری میکند و لرزش کمتری نسبت به هاردهای آبی دارند از دو پردازنده در خود استفاده میکند , هارد آبی برای کارهای روز مره با سرعت بالا اما هارد مشکی برای کارهای سریعتر مثل بوت سریع ویندوز و اجرای سریعتر بازی مورد استفاده قرار میگیرد,سرعت چرخش اسپیندل موتور برای هارد مشکی 7200 دور در دقیقه اما برای هارد آبی 5400 دور در دقیقه میباشد.