انواع هارد وسترنReviewed by Modir on Jan 20Rating:
رنگ هارد وسترن

یکی از برند های معروف و محبوب جهت خرید هارد اکسترنال وسترن میباشد . زمانی که باری خرید هارد وسترن به یک مغازه خرید هارد مراجعه میکنید پس از دیدن ویترین مغازه بزرگترین چالشی که با آن مواجه میشوید دلیل رنگبندی هاردهای وسترن میباشد  و چه هاردی مناسب مصرف شما میباشد.

رنگبندی هارد وسترن

سه دلیل عمده رنگبندی هاردهای وسترن :

1- تبلیغات : پس از دیدن رنگبندی هاردهای وسترن شما دنبال هارد مناسب خود می گردید در این زمان شما از فروشنده ، سایت یا خود شرکت وسترن دنبال دلیل آن می گردید پس یکی از دلایل عمده صحبت تبلیغات میباشد . قبلا در سایت کانون بازیابی اطلاعات ، یوتیوب و غیره دلایل آن ذکر شده است 

2- نشان دهنده تنوع محصولات وسترن می باشد . که شرکت وسترن یک هارد 1ترا را با چند رنگ مختلف نشان می دهد و این نیز خود بزرگی شرکت و تنوع محصولات وسترن را در مرحله دوم به رخ میکشد 

3- سومین دلیل آن نوع مصرف شما میباشد که باید به 2سوال آن جواب دهید

     1- هارد را برای چه کاری میخواهید ؟!

     2- حجم مورد نیاز شما چقدر میباشد؟!

هارد سبز وسترن

رنگ سبز هارد وسترن دیجیتال : 

رنگ سبز همیشه رنگ کم مصرف بودن بی سر و صدا بودن بهینه بودن آن میباشد و رنگ سبز که رنگ طبیعت میباشد تکنولوژی دوستدار طبیعت میباشد . رنگ سبز به هیچ عنوان جهت کارهای پردازشی کاربرد ندارد به دلیل سرعت پایین و سرعت اسپیندل موتور قابل تنظیم میباشد مثلا برای مواقعی که شما به هارد نیاز ندارید سرعت چرخش پایین آمده و عمر افزایش و سر و صدا کم میشود و برق توان مصرفی کمی نیز استفاده میشود.

هارد قرمز وسترن

رنگ قرمز هارد وسترن دیجیتال :

هارد قرمز وسترن دیجیتال که در سال 2012 به رنگین کمان وسترن اضافه شد . بیشترین کاربرد آن در شبکه طراحی شده است .

هارد قرمز وسترن دیجیتال میتواند به صورت شبانه روزی کار کند و هیچ عیب و ایرادی هم پیدا نکند و در هاردهای رید و NAS بیشترین کاربرد را دارا میباشد.

سیستم NAS یک سیستم شبیه کیس اما بدون موس و کیبرد که درون خود هارد دارد و درون یک شبکه قابلیت Read & Write دیتا را دارا میباشد

رنگ بنفش هارد وسترن :

رنگ بنفش از نظر کاربرد شبیه رنگ قرمز میباشد با این فرق که استحکام بیشتر و سرعت کمتری دارد و بیشتر جهت دوربین های مداربسته مانند DVR و NVR مورد استفاده قرار میگیرد .

دوربین های مدار بسته جهت ضبط نیاز به هاردی درون خود دارد که شرکت وسترن برای این منظور هارد وسترن را در نظر گرفته است و دارای 2 مدل میباشد

1- WD Purple تا 32 دوربین را ساپورت میکند

2- WD Purple NV تا 64 دوربین را ساپورت میکند

رنگ طلایی هارد وسترن دیجیتال :

بیشترین کاربرد رنگ طلایی هارد وسترن در دیتا سنتر های بزرگ طراحی شده است . مثلا شما زمانی که شما عبارتی را در یاهو سرچ میکنید در دیتا سنتر یاهو ذخیره میشود که از فواید آن سرعت بالا ، اطمینان بیشتر ، کارکردن با دمای بیشتر از حد استاندارد میباشد .

رنگ آبی وسترن دیجیتال :

رنگ آبی رنگ اورجینال شرکت وسترن میباشد یعنی قبل از رنگبندی هارد وسترن تمام هاردهای وسترن فقط به رنگ آبی موجود بود . در هاردهای آبی جدید تراکم دیتا در یک نقطه بیشتر از هارد سبز میباشد و با این روش سرعت بیشتری در دسترسی به دیتا و میتوان از آن به عنوان هارد اولیه بر خلاف هارد سبز که بیشتر جهت بک آپ یا هارد ثانویه مورد استفاده قرار میگیرد استفاده شود .

رنگ مشکی هارد وسترن دیجیتال :

رنگ مشکی نماد محصولات لوکس و پیشرفته میباشد اما در هارد وسترن بیشتر از این نمونه جهت کارهای محاسباتی و سرعتی مثل بازی مناسب هستند و در عمل هارد معمولی مشکی با هاردهای رده بالای آبی برابری میکند و لرزش کمتری نسبت به هاردهای آبی دارند و از دو پردازنده در خود استفاده میشود . هارد آبی برای کارهای روز مره با سرعت بالا اما هارد مشکی برای کارهای سریعتر مثل بوت سریع ویندوز و اجرای سریعتر بازی .

سرعت چرخش ایپیندل موتور برای هارد مشکی 7200 دور در دقیقه اما برای هارد آبی 5400 دور در دقیقه میباشد