تعمیر هارد وسترن Western Digital

هارد وسترن دیجیتال WD از نوع اکسترنال از پر مصرف ترین نمونه هارد در ایران می باشد که از نظر کیفیت در درجه اول است , شرکت وسترن برخلاف شرکت های دیگر هاردهای خود را قابل تعمیر و بازیابی میکند اما نمونه های دیگر بخصوص سیگیت Seagate , بازیابی سخت تری دارد, اما از نظر هد , سیگیت به طبع هد های بهتری را دارا میباشد. هارد های اکسترنال بر خلاف هاردهای اینترنال به طبع آسیب بیشتری میبیند که این امری طبیعی میباشد چون طراحی هارد اکسترنال جهت جابجایی است و هارد را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد و امکان خرابی هدهای هارد به علت زیادی جابجایی بیشتر میباشد.

کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از متخصصین دوره دیده و تکنیکال ساپورت های روز دنیا و ابزار های جراحی به روز , مانند کلین روم کلاس 100 و ابزارآلات جراحی HDD Surgery که در حال حاضر کاملترین ابزار جراحی در دنیا میباشد را جهت جراحی هد هارد و تعویض پلتر مورد استفاده قرار می دهد.

جهت تعمیر هارد وسترن یک نکته قابل یاداوری به همه عزیزان که این نمونه از هارد ها دارای یک Defect List یا در اصطلاح  لیست خرابی می باشند که هاردها پس از مدتی کارکرد دچار خرابی هایی در مناطقی از هارد شده و شروع به اصلاح سکتورهای معیوب با قرار دادن در Defect List هارد کارکرده به علت حجم پایین همان Defect List این لیست خرابی شروع به پر شدن شده و هارد به مرور زمان کند شده و پس از مدتی در کامپیوتر دیگر شناسایی نمیشود .

تعمیر هارد وسترن Western Digital

بعضی از خرابی هارد هاردهای وسترن خرابیهای غیر قابل رفع یا در اصطلاح موقت میباشند که پس از مدتی هارد دوباره دچار مشکلات قبلی شده و این خرابی ها که در ادامه توضیح میدهیم ارزش تعمیر نداشته و فقط از آنها میتوان جهت بازیابی اطلاعات استفاده کرد.

عدم شناسایی هارد  وسترن Western Digital

اگر هارد زمان اتصال به کامپیوتر روشن میشود اما شناسایی نمیشود هارد شما دچار پر شدن Defect List شده و در بعضی از موارد دچار خرابی در ناحیه service Area یا همان فریمور ,کانون بازیابی اطلاعات  این مشکل را حل کرده و اطلاعات را بازیابی می کند.

صدای غیر متعارف هارد وسترن Western Digital

اگر هارد پس از اتصال به کامپیوتر روشن شد اما صدای غیر متعارفی داد ,هارد شما احتمالا دچار خرابی یک یا چند هد شده است , ما به همه ی عزیزان توصیه میکنیم در این مواقع از روشن کردن مجدد هارد خودداری نمایند چون ممکن است باعث خرابی در سطح پلتر یا همان فضای ذخیره اطلاعات شما شود, کانون بازیابی اطلاعات برای این موارد ابتدا  تمام هد های هارد را چک میکند و اگر امکان بازیابی اطلاعات از هد های سالم بود شروع به ریکاوری کرده و اگر نیاز به جراحی و تعویض هد بود این کار را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام می دهد .

کندی سرعت هارد وسترن WD

خرابی فریمور و پر شدن Deffect List میتواند یکی از دلایل عمده کندی سرعت هارد وسترن شود. به همه عزیزان توصیه میکنیم پس از برخورد با این مشکل از کپی کردن دیتا یا ریکاوری اطلاعات جدا پرهیز کرده و هارد را هرچه سریعتر به مراکز بازیابی اطلاعات ببرند, کانون بازیابی اطلاعات توانسته این نوع مشکل را برطرف کند.

روشن نشدن هارد اکسترنال وسترن

هارد دیسک پس از اتصال به کامپیوتر روشن نمیشود و هیچ صدایی از هارد شنیده نمی شود در این مورد نیاز به یک برد مشابه می باشد جهت تعویض برد و مشابه سازی رام های هاردهای فوق در بعضی از موارد مشاهده شده است که خود شخص برد مشابه را خریداری کرده و پس از تعویض برد هارد روشن شده اما دیتکت نمیشود, برای تعویض برد علاوه بر تعویض برد نیاز به همخوانی  رام های هاردهای فوق میباشد  و در صورت عدم  همخوانی هارد روشن شده اما در کامپیوتر شناسایی نمی شود, در بعضی از موارد خرابی برد سبب خرابی هد هارد و در بعضی از موارد باعث از بین رفتن اسپیندل موتور می شود.