تعمیر هارد سیگیت

هارد سیگیت Seagate

تا چند سال قبل دو شرکت IBM و کوانتوم تولید هارد را در اختیار داشتند , شرکت سیگیت Seagate سالها قبل با در اختیار داشتن حدود 30% درصد از سهم بازار بزرگترین تولید کننده هارددیسک در جهان بود که پس از خریداری مکستور Maxtor حدود 50% سهم بازار را در اختیار گرفت . در چند سال قبل رقابت شدیدی میان تولید کنندگان هارددیسک در جهان وجود داشت که شرکت وسترن Western حدود 18% و پس از آن هیتاچی Hitachi با 15% درصد سهم بازار را در اختیار داشتند و در چند سال اخیر تولیدکنندگان کوچکتر همگی به تصاحب شرکت های بزرگتر درآمده اند.

و در حال حاضر شرکت سیگیت Seagate علاوه بر مکستور Maxtro شرکت سامسونگ Samsung  را نیز خریداری کرد که به جرات می توان گفت در حال حاضر قطب بی چون و چرای تولید هارددیسک در دنیا می باشد و آخرین تکنولوژی شرکت سیگیت Seagate ساخت باریک ترین هارددیسک (HDD) در دنیا می باشد . قطر این هارددیسک 5میلیمتر و برابری با همتای 7میلیمتری خود تا 25% فضای کمتری اشغال میکند. در حال حاضر سیگیت Seagate توانسته است نظر شرکت های DELL و Lenovo را جهت تولید در لپتاپ جلب کند.

توضیحات بالا مختصر توضیحات در رابطه با هارد سیگیت Seagate بود و در ادامه به خرابی های موجود در این نمونه , تعمیر هارد سیگیت Seagate می پردازیم .

هارد سیگیت Seagate با ابعاد 3/5 اینچ و 2/5 اینچ در بازار تولید می شود که 3/5 اینچ این هاردها بیشتر در کامپیوتر های خانگی و در بعضی از موارد هاردهای اکسترنال آداپتوری مورد استفاده قرار میگیرد هارد سیگیت Seagate  از بهترین نمونه های هارددیسک از نظر فیزیکی میباشد به این معنی که آخرین قسمتی که از این نمونه هارد صدمه می بیند هد هارد میباشد , هارد های سیگیت Seagate  بر خلاف نمونه های مشابه خیلی کمتر دچار بدسکتوری در سطح پلتر میشود.

          تعمیر هارد سیگیت Seagate

.

صدای غیر متعارف از هارد سیگیت Seagate

وقتی هارد سیگیت Seagate شما دچار صدای غیر متعارف می شود به احتمال زیاد هد یا اسپیندل موتور هارد شما دچار آسیب شده است که در این مورد نیاز می باشد هارد شما از طریق هد مشابه جراحی شود , لازم به ذکر است که هارد فقط در کلین روم یا همان اتاق تمیز باز شود , مشاهده شده است که هارد را بعضی از افراد غیر متخصص در فضای عادی اتاق را باز کرده که اطلاعات در این حالت برای همیشه از بین میرود.

کانون بازیابی اطلاعات با در دست داشتن کلین روم و بروزترین ابزار تعویض هد و پلتر هارددیسک درصد خطای جراحی هارد شما را تا 95% کاهش میدهد.

خرابی فریمور

هارد های سیگیت Seagate اگر دچار نوسان یا کارکرد زیاد شوند پس از مدتی ممکن است روشن شود اما در این حالت در Disk Managment شناسایی نشود در این حالت لازم است که فریمور هارد فوق آپدیت شود .

کانون بازیابی اطلاعات با کامل ترین بانک فریمور قادر به آپدیت هارد شما شده و هاردسیگیت Seagate  از آپدیت فریمور مثل روز اول شده و دوباره قابل استفاده میشود.

خدمات ارائه شده در کانون بازیابی اطلاعات جهت تعمیر هارد سیگیت Seagate :

1. جراحی هارد دیسک سیگیت Seagate

2. رفع بدسکتور هارددیسک سیگیت Seagate

3. آپدیت فریمور سیگیت Seagate

4. رفع کندی هارددیسک سیگیت Seagate

5. افت ظرفیت سیگیت Seagate

6. تعویض برد سیگیت Seagate