تعمیر هارد ضربه خوردهReviewed by Modir on Aug 9Rating:
تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده

تعمیر هارد ضربه خورده قالبا ارزش تعمیر نداشته و در صورت تعمیر بعلت ضعیف شدن هد های هارد ممکن است دوباره دچار خرابی شوند و در مواردی که هدها ضعیف شده اما قابل دیدن نیست باید سریع نسبت به استخراج داده اقدام شوند چون ممکن است بعد از مدتی کارکرد هدها کلا از بین رفته و نیاز به هارد مشابه شود. پس تعمیر هاردهای ضربه خورده قالبا علمی نبوده و بنابراین کار انجام شود

 

بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد ضربه خورده

 

 

1. اصولا بعضی از هاردهایی که در هنگام کارکرد دچار نوسان برق و ضربه شدید شوند ممکن است که هد در روی سطح پلتر کرده و در اصطلاح هد پارک شوند در این مواقع 2 حالت پیش می آیند یا هد فقط گیر کرده و نیاز می باشند با ابزار تعویض هد و کلین روم پیشرفته هد در مسیر درست قرار بگیرند و هارد دوباره درست شده و دیتا قابل رویت میباشد اما در بعضی از موارد هد خراب شده و پس از برگشت در مسیر درست شروع به صدا میکند که در این حالت نیاز به تعویض هد میباشد در بعضی از موارد هد در سطح پلتر گیر کرده و به پلتر آسیب زده که در این حالت به غیر از یک موسسه در ژاپن و با هزینه گزاف قابل ریکاوری میباشد و ریکاوری و تعمیر اینگونه از هاردها از عهده ما خارج میباشد.

 

 

2. هد گیر نکرده و هنگام روشن شدن شروع به صدا میکند . در این مورد نیاز به تعویض هد خراب با یک هد سالم میباشد و اگر هد خراب به پلتر آسیب نزده باشد قابل ریکاوری و تعمیر میباشد.

 

 

3. هد سالم میباشد اما اسپیندل موتور یا همان موتور هارد که شروع به چرخاندن پلتر میکند قفل کرده و در بعضی از موارد نیز کاملا قفل نکرده اما با سرعتی غیر از سرعت هارد شروع به چرخیدن میکند در این موارد علاوه بر تعویض هد نیاز به تعویض پلتر نیز مباشد که کار فوق العاده پر زحمت و در ایران به غیر از کانون بازیابی اطلاعات یک شرکت دیگر نیز توانایی تعویض پلتر را دارا میباشند.چون نیاز به ابزار دقیق و فوق پیشرفته و نیاز به متخصصین دوره دیده و مجرب میباشند.

 

 

بازیابی اطلاعات و  تعمیر هارد ضربه خورده  و هاردهایی که دچار نوشان می شوند از سخت ترین انواع بازیابی اطلاعات در کل دنیا میباشد چون علاوه بر اصلاح سخت افزاری هارد نیاز به تعمیر نرم افزاری هارد میباشد .

 

کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از پیشرفته ترین کلین روم و ابزار دقیق و تعویض هد و پلتر با پایین اوردن درصد ریسک هاردهای فوق در حال حاضر کاملترین مرکز جهت خرابی های فوق میباشد

 

 

 

مشکلات و خرابی هارددیسک