عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن WDReviewed by Modir on Jul 26Rating:
هارد اکسترنال وسترن

عدم شناسایی هارد وسترن

Warning

عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن WD

 

عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بسیار مشکل مشهودی است که این هارد دیسک ها دارند که بصورت اختصار می توان سه دلیل را به زبان ساده عنوان و راهکار های کانون بازیابی اطلاعات برای بازیابی اطلاعات در صورت بروز این قبیل مشکل را شرح داد.

 

۱ – عدم شناسایی هارد اکسترنال بدلیل خرابی سیستم عامل هارد دیسک

یکی از دلایل بسیار مشهود این است که هارد دیسک دچار مشکلات سیستم عاملی نظیر خرابی در آدرس دهی نواحی سیستم عاملی ، خرابی ماژول ها و … را میتوان عنوان کرد، از نشان های این مشکل این است که هارد دیسک بصورت نرمال روشن می شود و صدای خاصی مانند تلق تلق کردن و یا هرگونه صدای غیر عادی را ندارد و در نتیجه در سیستم شناسایی نمی شود و اطلاعات را نمایش نمی دهد . برای حل این مشکل ما در چندین سال گذ شته بسیار روی این مشکلات کار کرده ایم و امروز می توانیم این مشکل براحتی حل کنیم و در نتیجه اطلاعات شما را بازیابی کنیم و یا تعمیر هارد دیسک شما را شروع می کنیم.

۲ – عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن WD بدلیل خرابی برد ( الکترونیک برد)

یکی از دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD این است که برد دچار خرابی یا سوختگی شده است که از دلایل سوختن و خرابی برد می توان به نوسان برق ، خرابی در سوکت USB ، استفاده نکردن از پاور استاندارد و … اشاره کرد که ما می توانیم برد خراب را تعمیر یا تعویض کنیم . نکته قابل توجه این است که با تعویض برد عادی نمیتوان  هارد را تعمیر کرد چرا که نیاز به همسان سازی فریم ور هارد دارد که باید توسط متخصص انجام شود.

۳ – عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن WD بدلیل  ضربه خوردن هارد

از شایع ترین دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال  WD My Passport ، ضربه خوردن هارد است که در نتیجه آن هارد دیسک دچار نقص فیزیکی می شود که برای حل این مشکل باید تشخیص درست از خرابی هارد دیسک صورت گیرد و در صورتی که نیاز به جراحی هارد شود ، هارد را باید در کلین روم جراحی کرد و نقص های فیزیکی را برطرف نمود که در اینجا می توان گفت کانون بازیابی اطلاعات تنها دارنده کلین روم استاندارد در ایران برای جراحی انواع هارد دیسک را دارد .

 

 

دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن WD :

۱- نقص فریم وری ناشی از نقص برنامه نویسی کارخانه ای

کانون بازیابی اطلاعات با اصلاح فریم ور هارد وسترن می تواند تعمیر هارد یا ریکاوری اطلاعات این برند را به پایان برساند.

۲- نقص در انجام پروسه خود درمانگری هارد دیسک 

همانطور که میدانید هارد دیسک ها از تکنولوژی خود درمانگری برخوردارند که در نتیجه آن مثلا هارد دیسک بصورت اتوماتیک بدسکتور ها را شناسایی و وارد لیست خرابی خود می کند و در نهایت دیگر از این سکتور ها استفاده نمی کند. طبیعی است که برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات از این هارد دیسک با این مشکل ، لیست خرابی باید دوباره سازی شود تا بتوان دیتا را بازیابی کرد .

۳- وجود بدسکتور در هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

بدسکتور ها به نوبه خود باعث عدم نمایش اطلاعات یا کپی نشدن اطلاعات شوند با این حال کانون هارد ایران با تنظیمات خاصی اطلاعات را استخراج می کند. برای تعمیر از شیوه های بدسکتور گیری ناحیه ای یا نقاط خاص استفاده خواهد شد.

۴- خرابی های فیزیکالی ، خرابی هد ناشی از ضربه خوردن به هارد دیسک

خرابی فیزیکالی که اغلب ناشی از تکان خوردن یا ضربه خوردن هارد است به وجود می آید که درصد موفقیت جراحی هارد اکسترنال WD تقریبا ۹۰ درصد است مگر پلاتر دچار خرابی های جدی شده باشد.

۵- خرابی کابل رابط USB 2 یا USB 3

خرابی کابل یکی علل دیتکت نشدن هارد اکسترنال وسترن است ، البته جک یو اس بی برد های هارد های وسترن بسیار حساس است. که برای اطمینان از سالم بودن کابل با استفاده از کابل سالم تست کنید. هارد های وسترن نسبت به برند های دیگر دارای برد یک تیکه هستند که این خود باعث تشدید خرابی های برد در این برد هارد می شود. تصویر زیر گویای این حقیقت است.