بازیابی اطلاعات هارد سوخته

بازیابی اطلاعات هارد سوختهReviewed by Modir on Sep 23Rating:
بازیابی اطلاعات هارد سوخته

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

 

مشکل عمده هارد های موجود در بازار که به عنوان اینترنال یا اکسترنال استفاده می شود ، سوختن هاردهای فوق میباشد اما سوختن هاردهای فوق اصطلاح عامیانه ای برای این مدل هاردها میباشد . سوختن هارد فقط و فقط از جنبه برد هارد مصداق خواهد داشت مقاله ی فوق به بررسی جامع هاردهای با مشکل بازیابی اطلاعات هارد سوخته می پردازد.

 

 

بازیابی اطلاعات هارد سوخته با خرابی PCB : بازیابی اطلاعات هارد سوخته

PCB یا همان برد هارد عموما به قطعه سبز یا ابی رنگی گفته میشود که رابطه بین هارد و سیم عامل یا همان کامپیوتر میباشد که برد هارد یا همان PCB از یک سری خازن ، مقاومت و المان های الکترونیکی تشکیل شده است . مهمترین قسمت PCB یا در اصطلاح قلب برد یک پین 8پایه که به عنوان رام هارد میباشد . رام هر هارد که در قسمت PCB نهفته است قطعه ای انحصاری برای هر هارد میباشد که در صورت خرابی برد نیاز ما به رام هارد به هیچ عنوان از بین نمیرود اگر PCB هارد سوخته باشد میتوان با یک PCB مشابه هارد دوباره بازخوانی کرد اما رام این PCB  هارد باید حتما عوض شود یعنی شما میتوانید با بازخوانی مجدد رام روی برد جدید هارد را تعمیر و مشکل بازیابی اطلاعات هارد سوخته را برطرف کنید .

 

 

خرابی مدیای هارد :

مدیای هارد که از سر قسمت اسپیندل موتور ، هد و پلتر تشکیل شده است که در بعضی از مواقع با سوختن برد هارد مدیای هارد نیز آسیب میبیند و پس از تعویض هارد شما ، هارد شما دوباره دیتکت نمیشود و هارد شروع به صدای تلق تلق میکند ، در این حالت برد شما رفع شده است اما شما نیاز به تعویض مدیا هارد نیز دارید که این امر فقط توسط متخصصین مجرب قابل شناسایی و تعویض میباشد . کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از بروزترین ابزار ریکاوری در دنیا اعم از PC3000 و MRTPRO و ابزار تعویض مدیا مانند کلین روم و ابزار مخصوص جابجایی هد مانند HDD Surgery درصد ریسک این مدل از هاردها را پایین آورده و توانایی حل بالغ بر 90% هاردهای فوق را دارا میباشد .

مشکلات عمده هاردها جهت بازیابی اطلاعات هاردهای سوخته 

بدسکتوری هارد 

عدم دیتکت شدن هارد

عدم ظرفیت صحیح در هارد

عدم شناسایی صحیح هارد

خلاصه ای از مشکلات قابل رفع در کانون بازیابی اطلاعات : 

بازیابی اطلاعات هارد سوخته 

رفع بدسکتوری هارد

ریکاوری هاردهای SSD 

جراحی هارد

رفع مشکل عدم دیتکت هارد

رفع مشکل فریموری هارد

آپدیت فریمور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *