هزینه بازیابی اطلاعات

هزینه بازیابی اطلاعات

در مقاله ی زیر سعی بر این است که هزینه بازیابی اطلاعات  بررسی شود و این که هزینه بازیابی اطلاعات بر چه اساسی می باشد و  آیا حجم اطلاعات در هزینه بازیابی اطلاعات تاثیر دارد ! زمانی که هارد شما خراب می شود پس از اولین جستجو در گوگل اولین مسئله که ذهن شما را درگیر می کند , این است که هزینه بازیابی اطلاعات شما چه مقدار می باشد , آیا هزینه ای که برای بازیابی اطلاعات شما مطالبه می شود معقول می باشد ! آیا اطلاعات شما ارزش بازیابی  را دارا دارد !

لازم به ذکر است همه ی مطالب این مقاله در رابطه با باارزش بودن اطلاعات می باشد و در زمانی که اطلاعات هارد شما صرفا Back Up باشد بازیابی اطلاعات ملاک نبوده و صرفا هزینه ی تعمیر مدنظر می باشد که هزینه ی تعمیر نیز بر اساس هزینه هارد سالم مطالبه می شود  , هزینه بازیابی اطلاعات براساس یک معیار خاص در تهران مطالبه نمی شود .

بعضی از شرکت های غیر تخصصی معیارهای این چنینی دارند :

  • ورودی یک مبلغ ثابت و براساس حجم اطلاعات براساس گیگابایت محاسبه می شود قبلا ورودی هارد یکصد هزار تومان و هر یک گیگابایت اطلاعات پانصد تومان مثلا یک هارد با حجم اطلاعات 200 گیگ هزینه ای برابر با دویست هزار تومان مطالبه می شد لازم به ذکر است که هزینه ی بالا فقط یک مثال بوده و شرکت های مختلف فرمول های مختلفی دارند.
  • در هنگام ورود در شرکت یک قرارداد سفت و سخت با مشتری بسته می شود و پس از امضای قرارداد فوق شما تماما به شرکت  اختیار داده اید که هر هزینه ای از شما درخواست کردند باید پرداخت کنید و در صورت انصراف نیز هزینه ی هنگفتی باید پرداخت شود.
  • هزینه ی بازیابی اطلاعات در هنگام ورود دریافت شده و در صورت ریکاوری هزینه پرداخت نخواهید کرد و در صورت عدم ریکاوری 50% هزینه برگشت داده می شود(البته این مورد بیشتر مربوط به خارج از ایران بوده و در ایران چنداد مرسوم نیست)
  • یک هزینه بابت آنالیز اولیه دریافت می شود مثلا 100 دلار و پس از 48 ساعت هزینه ی نهایی اعلام می شود و در صورت موافقت مشتری ادامه کار انجام می شود و در صورت انصراف هزینه ای دریافت نمی شود _ لازم به ذکر است هزینه ی آنالیز به هیچ عنوان قابل برگشت نیست(البته این مورد بیشتر مربوط به خارج از ایران بوده و در ایران چنداد مرسوم نیست)

 

هزینه بازیابی اطلاعات

هزینه بازیابی اطلاعات

هزینه بازیابی اطلاعات در کانون بازیابی اطلاعات

هزینه بازیابی اطلاعات در کانون بازیابی اطلاعات چندان پیچیده نبوده و حدود هزینه در زمان تحویل گرفتن هارد به مشتری اعلام شده و پس ازبررسی 24 ساعته هارد هزینه ی دقیق بازیابی به مشتری اعلام می شود و پس از موافقت ادامه کار انجام می شود و در صورت عدم  تمایل مشتری هیچ هزینه ای از مشتری اخذ نمی شود و مشتری می تواند بدون پرداخت هزینه  هارد خود را تحویل بگیرید. (البته این توضیحات  خیلی کلی می باشد و در ادامه کمی دقیق تر بررسی میکنیم)

هزینه بازیابی اطلاعات هارد یا حافظه های جانبی با ایرادات فرمت کردن یا پاک کردن اطلاعات زمانی که هارد شما عملا یا اتفاقی فرمت می شود شما می توانید با مراجعه به کانون بازیابی اطلاعات با هزینه ای ناچیز اطلاعات خود را دریافت نمائید .  البته لازم به ذکر است که وقتی اطلاعات خود را از دست می دهید به هیچ عنوان اطلاعات جدید روی هارد یا حافظه های خود کپی نکنید که در صورت اوررایت کردن ممکن است اطلاعات شما غیر قابل بازیابی شود یا نیاز هزینه ی بیشتری می باشد البته پاک کردن اطلاعات براساس نوع حافظه متفاوت بوده و در بعضی از مواقع شما هزینه ی بیشتری برای ریکاوری اطلاعات یک مموری باید نسبت به هارد پرداخت کنید در هر صورت بعد از 24 ساعت هزینه اعلام می شود.

هزینه بازیابی اطلاعات براساس خرابی های فیزیکی هارد 

به علت تامین قطعه برای هاردها با خرابی فیزیکی بعد از خرابی های زیر شما مجبور هستید بیشترین هزینه را پرداخت کنید دلیل این امر نیز تامین قطعه , تعویض قطعه معیوب و بازیابی اطلاعات می باشد :

  • هارد با خرابی های هد و اسپیندل موتور

هارد ها با خرابی های فیزیکی هد و اسپیندل موتور به علت اینکه برای رسیدن به اطلاعات نیاز به یک هارد Donor یا مشابه می باشد مثلا هارد شما یک هارد 2 ترابایت می باشد در حال حاضر هد هارد خراب می باشد برای بازیابی اطلاعات نیاز می باشد یک هارد 2 ترابایت شبیه هارد خراب شما تهیه شود که در بیشتر مواقع به علت کم بودن هارد مشابه هزینه هارد Donor بیشتر از یک هارد نو می باشد , پس یک هزینه ی حدود 400 تا 500 هزار تومان باید برای تهیه هارد Donor هزینه شود و پس از تهیه هارد مشابه هزینه ی جراحی از حداقل 400 هزار تومان شروع شده و حداکثر هزینه براساس نوع هارد به مشتری اعلام می شود .

پس هزینه ی ریکاوری هارد با خرابی هد هارد هزینه ی کمی نبوده و بیشترین هزینه برای تهیه یک هارد مشابه صرف می شود و نسبت به خرابی های دیگر به علت زمان بیشتر و غیره هزینه ی بیشتری باید پرداخت کنید.

هزینه ی بازیابی اطلاعات هارد با خرابی های فریم ور هارد

  • حال هارد شما نه پاک شده است نه دچار خرابی فیزیکی شده است اما لپ تاپ یا کامپیوتر شما پس از خاموش شدن دیگر هارد شما را شناسایی نمی کند ,  این نوع خرابی مربوط به سیستم عامل هارد بوده و اعلام هزینه ی دقیق این نمونه از هاردها تا قبل از 24 ساعت امکان پذیر نیست و پس از بررسی دقیق هارد براساس برند هارد و ظرفیت هارد قابل اعلام شدن می باشد .

در مقاله ی بالا تلاش شد هزینه بازیابی اطلاعات خدمت همه ی عزیزان ارائه شود همان طور که مشاهده کردید اعلام هزینه ی دقیق کمی سخت می باشد و در کانون بازیابی اطلاعات ممکن است برای یک هارد 4ترابایت  با حجم 3ترابایت اطلاعات هزینه ی کمتری نسبت به یک Ram32 پرداخت کنید و در نتیجه کلی , هزینه ی بازیابی اطلاعات براساس ابزارآلات زمان صرف شده توسط کارشناس تخصص به کار گرفته و …. می باشد و حجم اطلاعات ریکاوری شده شما چندان به هزینه بازیابی اطلاعات هارد شما مرتبط نمی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *