دلایل خرابی فایلهای mov-mp4-mts

دلایل خرابی فایلهای mov-mp4-mts

در مقاله ی زیر سعی بر آن است توضیحات مختصر و کاربردی در رابطه با دلایل خرابی فایلهای mov-mp4-mts بعد از ریکاوری ارائه شود و چگونگی ریکاوری صحیح این فایل ها نیز بررسی می شود.

بررسی فیلم های MOV و MP4 دوربین های Canon

با پیشرفت سریع تکنولوژی دیجیتال در زمینه ی نحوه و نوع ذخیره اطلاعات , شاهد افزایش کیفیت دوربین های جدید می باشید.با رشد سریع تکنولوژی در این زمینه به طبع خرابی های فایل های مذکور نیز از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشد .

شرکت Canon که در سال 1933 تاسیس شد  شرکتی بود که دوربین های خود را با لنز های لایکا به بازار عرضه کرد و در ابتدا از لنز های شرکت Nikon بهره گرفت و پس از مدتی اقدام به ساخت لنز های با نام تجاری (سرنار) کرد . دوربین Canon را میتوان فراگیرترین دوربین در دنیا دانست به علت نوع ذخیره اطلاعات , کیفیت بالا در تصویر برداری و پشتیبانی از نسخه ی 4K , در بین  فیلم برداران از اهمیت ویژه ای برخوردارد است علاوه بر نوع دوربین و لنز ها  تکنولوژی ذخیره فیلم ها نیز متفاوت می باشد .دوربین های Canon  جدید که در بازار ایران بیشتر عرضه می شود(8870D , 5DIII 5DMark4 وغیره ) می باشد.

دوربین های  جدید Canon از دو تکنولوژی MOV و MP4 بهره میگیرند , لازم به ذکر است به عنوان مثال Canon MOV بافرمت های  MOV دیگر متفاوت است علاوه بر تفاوت نحوه ذخیره اطلاعات از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشد , در ادامه یکی از عمده ترین دلایل خرابی فایلهای mov-mp4-mts بعد  از ریکاوری را بررسی می کنیم.

قسمت های عمده ی تشکیل دهنده ی فیلم های MOV و MP4

  • Header
  • Body

Header در فایل های MOV وMP4

Header در این نوع فیلم ها قسمت شروع شده ی فایل اصلی می باشد که نوع فرمت  فیلم , زمان فیلم برداری, فریم ریت و … غیره را تشکیل می دهد , بطور کلی Header فیلم های Canon فهرست کلی نوع ذخیره می باشد.

Bodyدر فیلم های MOV   وMP4 

Body در این نوع فیلم ها قسمت اصلی فیلم یا همان بدنه ی فیلم می باشد , Body یا Contacts این فیلم ها حجم اصلی فیلم را تشکیل می دهند و بدست آوردن Body صحیح ,درصد ریکاوری را خیلی بالا می برد و به طبع با ضعف در ریکاوری Body حتی با سالم بودن Header متاسفانه فیلم های فوق قابل بازیابی نمی باشد,پس ما با از دست دادن یا نداشتن Header  به شرط سالم بودن  Body قادر به ریکاوری صحیح اطلاعات می باشیم,اما با از دست دادن Body اطلاعات قابل بازیابی نمی باشد.

عمده دلایل خرابی فایلهای mov-mp4-mts

اما مهمترین بخش این مقاله بررسی دلایل خرابی فایلهای mov-mp4-mts بعد از ریکاوری می باشد. بازیابی اطلاعات رم دوربین دیجیتال

تمام نرم افزار های حاضر در بازار توانایی پشتیبانی از فیلم های MOV و MP4 دوربین های Canon را ندارند و زمانی که اطلاعات به هر دلیل فرمت یا پاک می شود, تمام نرم افزار ها در بهترین حالت توانایی استخراج Body و Header جدا از هم را دارندو عدم وجود یکی باعث عدم پخش فیلم می باشد و تمام فیلم برداران عزیز که شخصا یا توسط بعضی از مراکز بازیابی شروع به استخراج اطلاعات می کنند ,مشاهده می کنند که فیلم های فوق خراب و غیر قابل پخش می باشند.

متخصصین کانون بازیابی اطلاعات پس از تلاش مداوم ,موفق به بازیابی فیلم های مذکور شده و توانسته با از دست دادن حتی Header فیلم های ذکر شده  شروع به Rebuld کردن Header و بازسازی Body کند.

البته این امر کاری بس دشوار بوده و در بعضی از مواقع که کاربر شخصا یا توسط مراکز غیر معتبر شروع به استخراج اطلاعات می نماید با یک خراب کاری اطلاعات خود را برای همیشه از دست می دهد,اگر به هر دلیلی اطلاعات رم های خود را فرمت نمودید به هیچ عنوان اطلاعات جدیدی روی رم فوق over write  نکنید چون حجم اطلاعات over write  شده جدید دقیقا به همان حجم اطلاعات مورد نظر شما را از بین می برد دلیل عمده عدم بازیابی اطلاعات فیلم های فوق فاصله زیاد فایلهای Body یا Header  بوده که عمده نرم افزار های Body و Header را هر کدام به عنوان یک فایل مجزا بازیابی می نماید.

MTS

MTS File Extension

MP4

MP4 File Extension

MOV

MOV File Extension