حل مشکل مخفی شدن فایل ها

کانون بازیابی اطلاعات سعی بر این دارد راه کاری برای حل مشکل مخفی شدن فایل ها در هارد و فلش برای شما ارائه دهد :

حل مشکل مخفی شدن فایل ها در فلش و هارد موردی است که حداقل یکبار برای شما پیش آمده است , زمان اتصال فلش یا هارد خود به کامپیوتر حجم اشغال شده اطلاعات صحیح است اما زمانی که وارد هارد خود می شوید اطلاعات هارد خود را رویت نمی کنید و هیچ اثری از فایل ها نیست.

علت پنهان شدن فایل ها در فلش و هارد چیست ؟

پنهان شدن فایل ها دو دلیل عمده دارد :

  • شخصا توسط کاربر برای عدم دسترسی دیگران به اطلاعات خود بصورتی که  اطلاعات موجود اما قابل رویت نیست و کاربر اصلی می تواند اطلاعات را با تغییر تنظیمات رویت نماید , که این مورد مشکل خاصی نداشته و خود کاربر می تواند اطلاعات خود را Hidden کرده و هنگام نیاز بازفراخوانی نماید.
  • دلیل عمده که کاربر را دچار مشکل می نماید و کاربر نمی تواند اطلاعات را بازخوانی نماید ویروس می باشد ,ویروس اطلاعات را Hidden کرده و کاربر نمی تواند اطلاعات خود را فراخوانی کند.

طریقه ی مخفی کردن اطلاعاتی خاص در کامپیوتر

ابتدا روی فولدر مورد نظر(جهت مخفی کردن ) کلیک راست کرده و گزینه Properties  را انتخاب کنید و تیک گزینه Hidden را پر کنید و سپس گزینه OK را بزنید , اکنون فایل یا فولدر مورد نظر مخفی( Hide )شده است , حال اطلاعات شما بصورت کم رنگ نمایش داده می شود.

در بعضی از مواقع نیز پس از Hidden کردن فایل مذکور اطلاعات دیگر قابل رویت نبوده و شما نمی توانید اطلاعات Hidden  شده خود را ببینید برای حل این مشکل شما می توانید My Computer را باز نموده و از منوی File گزینه ی فولدر آپشن change folder and search option  را انتخاب کرده سپس از Tab View تب show hidden file را انتخاب کرده و پایین تر operating system file رااز حالت انتخاب خارج کرده و همه ی پنجره ها را OK بزنید , حال شما می توانید اطلاعات Hidden  شده ی خود را به صورت کم رنگ ببینید.

حل مشکل مخفی شدن فایل ها

روش بالا نوع اول Hidden کردن و از Hidden خارج کردن فایل های خود می باشد و نیاز به تغییرات دیگری ندارد  اما نوع دوم Hidden شدن فایلها به همین راحتی نبوده و شما نمی توانید تیک show hidden را فعال نمائید و در اصطلاح تیک فوق غیر قابل دستور می باشد.

حل مشکل مخفی شدن فایل ها

دو راه حل عمده برای دیدن اطلاعات خود وجود دارد :

  • روش اول به کمک نرم افزار های بازیابی اطلاعات می توانید اطلاعات , Hidden شده خود را روی یک Drive دیگر ریکاوری نمائید. اما این راه حل کمی زمان بر بوده و نیاز به یک Drive دیگر می باشد و مهم تر اینکه شما نیاز به نرم افزار برای استخراج اطلاعات خود نیاز دارید.
  • اما پیشنهاد کانون بازیابی اطلاعات که در پایین ارائه می شود هم زمان کمی میبرد و نیاز به یک Drive دیگر و نرم افزار بازیابی اطلاعات ندارد.

ابتدا از منوی Start وارد Run شوید سپس کلمه CMD را وارد کرده و OK را بزنید و در داخل CMD دستور زیر را وارد کنید و Enter را بزنید :

attrib -h -s E:/kanoonbazyabi

در قسمت E ,پارتیشن مورد نظر و در قسمت  kanoonbazyabi ,فولدر مورد نظر را وارد نمایید.

اما اگر موارد بالا نتوانستید به اطلاعات دسترسی پیدا کنید می توانید از راه حل پایین نیز کمک بگیرید که فوق العاده ساده و کاربردی میباشد.

  1. بر روی نوار آدرس در بالای My Computer کلیک کرده
  2. دکمه ی alt را پایین نگه داشته
  3. عدد 255 را از روی کیبورد تایپ نمائید
  4. کلید alt را رها کنید
  5. کلید Enter را بزنید
  6. تمام فایل ها را از فولدر پنهانی که فایل ها در آن قرار گرفته بود cut کنید و در ریشه درایو فلش مموری Paste کنید

Microsoft

Show hidden files

Applies to: Windows 7 ,Windows 10 ,Windows 8.1