بازیابی اطلاعات هارد خراب

بازیابی اطلاعات هارد خراب

مرکز تخصصی کانون بازیابی اطلاعات توانایی بازیابی اطلاعات از انواع هارد دیسک های خراب را دارد. بازیابی اطلاعات هارد خراب منوط به یک تشخیص خوب می باشد، لذا متخصصین ما در وحله اول بررسی های لازم را انجام داده تا وضعیت هارد دیسک و نوع خرابی آن مشخص گردد این خیلی مهم است که متخصص بتواند یک تشخیص درست را بدهد تا بر پایه آن بتواند روال ترمیم و بازیابی اطلاعات را به نحو درست و در کوتاه ترین زمان به انجام برساند.

تشخیص نوع خرابی هارد دیسک:

خرابی هارد دیسک ممکن است بسیار متنوع باشد. متخصص بازیابی اطلاعات باید ذهنی باز و ابزارهای دقیق داشته باشد تا بتواند در اسرع وقت مشکلات را مرتفع نموده و در روال درستی به انجام وظیفه اقدام نماید. در زیر لیستی از انواع خرابی های هارد دیسک را برایتان ذکر کرده ام:

  • خرابی و سوختن برد هارد دیسک
  • بدسکتور بر روی نقاط مختلف پارتیشن ها و هارد دیسک
  • خرابی یک یا چند هد هارد دیسک
  • خرابی ناحیه سرویس یا همان فیرم ویر هارد دیسک
  • خرابی در موتور هارد دیسک
  • خرابی در سطح پلتر هارد دیسک
  • خرابی در ظرفیت هارد دیسک
  • خرابی مترجم هارد دیسک
  • و….

 

مراحل اولیه بازیابی اطلاعات هارد خراب

جهت بازیابی اطلاعات هارد خراب در ابتدا بررسی های فیزیکی انجام میشود تا هارد دیسک از لحاظ ضربه خوردن چک شود. سپس هارد دیسک را از لحاظ برد الکترونیکی تست و ببرسی می نماییم و در مرحله ای دیگر بوسیله ابزارهای دقیق هد ها ، ماژول های فیرم ویر ، سطح پلتر از لحاظ سلامتی سکتور ها ، میزان چرخش و سرعت اسپیندل موتور هارد دیسک و دیگر عوامل را به دقت یک به یک تست خواهیم کرد.  در کمتر از 24 ساعت ایراد اصلی هارد دیسک را پیدا کرده و به نظر مشتری گرامی خواهیم رساند. کانون بازیابی اطلاعات بوسیله ابزارهای فوق تخصصی خود قادر به تشخیص انواع ایرادات می باشد.

ترمیم هارد دیسک تا مرحله عملیاتی شدن

پس از تشخیص ایراد ، کانون بازیابی اطلاعات روش های تخصصی برای عملیاتی نمودن هارد دیسک دارد. باید توجه داشت که هارد دیسک ها همیشه نیاز به بازیابی اطلاعات ندارند بلکه باید در زمانهایی ایراد آنها مرتفع گردد تا اطلاعات هویدا گردد. اما در بسیاری موارد نیز عملیاتی نمودن هارد دیسک محدود است و ما آن را تا زمان استخراج اطلاعات به انواع روش های تخصصی خودمان زنده نگه خواهیم داشت تا اطلاعات مشتری را از آن استخراج نماییم. توجه داشته باشید گاها” این عملیات فقط برای عملیاتی کردن هاردیسک جهت ریکاوری اطلاعات مقرون به صرفه خواهد بود و جنبه تعمیر هارد دیسک ندارد. حتی گاها” شاید هارد دیسک دیگر قابل استفاده نباشد.

برای مثال هارد دیسک خرابی که هد آن از بین رفته است را ما در کلین روم جراحی نموده و هد آن را تعویض می نماییم که صد البته این عملیات برای تعمیر کردن هارد دیسک نبوده ( زیرا شما باید هزینه یک هارد مشابه را برای جراحی پرداخت نمایید) و صرفا” بابت عملیاتی کردن هارد جهت استخراج داده ها می باشد و پس از بازگرداندن اطلاعات از دست رفته هارد شما طول عمر زیادی نخواهد داشت.

کانون بازیابی اطلاعات با تلاش روزانه متخصصین خود در خدمت شما مشتریان گرامی بوده و تمام تلاش خود را انجام داده تا روش های اختصاصی و مبتکرانه ای را هر روزه کشف و بکار ببندد تا مشتریان احساس امنیت خاطر نمایند. مطمین باشید در زمان ازدست دادن اطلاعات ما در کنارشما هستیم و به ما اعتماد کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *