بازیابی اطلاعات رم دوربین دیجیتال

بازیابی اطلاعات رم دوربین – در مقاله ی زیر تلاش کردیم مطالبی در رابطه با بازیابی اطلاعات رم دوربین و مشکلات ایجاد شده برای کاربران عزیز در این مورد و  راه حلی برای حل مشکل این رم ها , ارائه دهیم.

مشکلات ایجاد شده برای کاربران

با توجه به فراگیر شدن استفاده از دوربین های عکاسی جدید و روی آوردن عکاسان و تصویربرداران حرفه ای به دوربین های دیجیتال , مشکلات ایجاد شده با توجه به تغییر پیچیده تکنولوژی , نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است.بزرگترین تعمیر تکنولوژی دوربین های دیجیتال جدید افزایش کیفیت بوده , نوع فرمت های جدید مانند MOV و MP4 فوق العاده پیچیده شده , کیفیت افزایش چشمگیری پیدا کرده , حجم اطلاعات افزایش یافته , در گذشته کارت های حافظه بیشتر جنبه مکانیکی داشته اما در تکنولوژی جدید بیشتر از چیپ های NAND بهره میگیرند و امروزه با افزایش قاچاق فلش و مموری های تقلبی به بازار مشکلات عکاسان بیشتر  شده است.

بازیابی اطلاعات رم دوربین

انواع خرابی های شایع در رم دوربین

فرمت شدن مموری کارت

شایع ترین و فراگیرترین ایرادات به وجود آمده برای عکاسان عزیز, فرمت کردن عمدی یا اتفاقی مموری می باشد , در بعضی از مواقع نیز خرابی های MBR در فلش یا خرابی  در Chip NAND این مموری ها باعث مواجه شدن با پیغام Format Disk می باشد.

توجه کنید که در هنگام مواجه شدن با  این پیغام به هیچ عنوان حافظه خود را فرمت نکنید ,زیرا در هنگام مواجه شدن با این پیغام و تایید دستور Format اطلاعات برای همیشه غیر قابل بازیابی می شود.

توصیه های مهم جهت بازیابی اطلاعات رم دوربین

هنگامی که عمدی یا اتفاقی رم یا فلش خود را فرمت کردید به  هیچ عنوان از رم یا فلش فوق استفاده نکنید و مجددا اطلاعات جدیدی روی فلش یا مموری over write  نکنید(دوباره اطلاعات روی فلش یا مموری کپی نکنید) زیرا حجم اطلاعات اوررایت شده روی فلش دقیقا جایگزین اطلاعات قدیمی  شده و اطلاعات قبلی را خراب کرده و غیر  قابل بازیابی میکند .به عنوان مثال اگر 32 گیگ اطلاعات روی رم داشته باشین و حدود 15 گیگ اطلاعات جدید روی رم اوررایت کنید , فقط شما به 17 گیگ اطلاعات فعلی خود دسترسی پیدا می کنید و بقیه اطلاعات را از دست داده اید و اگر روی 32 گیگ اطلاعات دوباره 32 گیگ over write کنید , کل اطلاعات قبلی خود را از دست داده اید.

Delete   کردن تصادفی فایل

از موارد شایع دیگر حذف تصادفی فایل مورد نظر می باشد , اگر فایل مورد نظر Delete شود در بعضی از مواقع می توان فایل مذکور را از Restore – Recycle Bin  کرده و فایل حذف شده دوباره بازخوانی شود.

خرابی های فایل های MOV و MP4

بزرگترین مشکل به وجود آمده در دوربین های Canon , تکنولوژی پیچیده فایل های فوق می باشد ,کارت حافظه شما فرمت شده و پس از ریکاوری مشاهده می کنید که فیلم های شما قابل پخش نمی باشد یا در بعضی از دوربین هایی که با فرمت MTS فیلم ضبط می کنند پس از ریکاوری فیلم های شما خرد شده و به طور مثال یک فیلم 2 دقیقه تبدیل به 12 فیلم 10 ثانیه می شود که در هنگام ویرایش فیلم به مشکل برمی خوریم.

کانون بازیابی اطلاعات با تکیه بر کارشناسان خبره و تلاش مداوم  توانسته است مشکل فیلم های فوق را برطرف نماید و با اصلاح کد های دسیمال فایل های MOV و MTS آنان را با حفظ همان کیفیت و حجم , بازیابی نماید لازم به ذکر است که این پروسه مدت زمان طولانی طلب می کند و کمی برای مشتری هزینه بر می باشد,اصلاح کد های فیلم های فوق از پیچیده ترین کارها در زمینه ی بازیابی اطلاعات رم دوربین می باشد لازم به ذکر است متخصصین کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از بروزترین تکنولوژی های روز دنیا فایل های معیوب را با کیفیت اولیه حتی 4K و در صورت عدم over write  با حفظ پوشه ها بازیابی می کند و نیز اگر فیلم های شما MTS بوده خروجی فیلم های شما در کانون بازیابی اطلاعات , حجم و زمان اولیه شما می باشد و کوچکترین تغییری نمی کند.

خرابی های فیزیکالی کارت حافظه

مواردی که گفته شد رم شما سالم بوده و اطلاعات قابل رویت نیست ,اما در بعضی از مواقع اطلاعات پاک یا فرمت شده است اما رم شما دیتکت نمی کند و در اصطلاح خرابی های مربوط به چیپ های رم شما می باشد.کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از دستگاه های PC3000  و Dolphin اقدام به بازخوانی مجدد این مموری ها کرده و با اصلاح چیپ های فوق به کمک  دستگاه های پیشرفته توانایی اصلاح مترجم این چیپ ها را دارا می باشد.

کانون بازیابی اطلاعات یکی از برترین شرکت های ایران در زمینه ی بازیابی اطلاعات رم و دروبین این نوع مموری ها می باشد.

مطالب بالا مختصر و تجربه چندین ساله متخصصین کانون بازیابی اطلاعات است.

توصیه مهم , هنگام مواجه شدن با خرابی های رم شما عدم over write کردن بوده و عدم ریکاوری توسط شخص یا مراکز غیر متخصص می باشد.